tr-TRen-US

Enter Title

VEFAT

Dama camiasının meşhur ustalarından biri olan mühendis Talat bey unvanıyla bilinen Mühendis Talat Güveni. Memleketinde rahmeti Rahman'a kavuşmuştur. Başımız sağolsun Amasya ilinde yaşıyordu. Koca Çınar Talat beye Allah'tan rahmet ailesine ve dama camiasına sabırlar diliyoruz.

Ayrıca bu bilgiyi bize ileten Saim Tohumoğlu arkadaşımıza teşekkür ediyoruz.
TÜDAF

 

VEFAT 01.07.2018
Ankara'nın tanınmış dama ustalarından Sıddık Bektaş Allah'ın rahmetine kavuşmuştur. Sevenlerine sabır ve başsağlığı, merhuma Allah'tan rahmet dileriz. TÜDAF

VEFAT 12.03.2018
Dama camiasında tanınan ve sevilen dama ustalarımızdan  Hayri Çakır (Dişçi Hayri) 'ın babası 12.03.2018 vefat etmiştir. Kendisine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı, merhuma Allah’tan rahmet dileriz. TÜDAF

VEFAT 20.05.2018
Manisa'nın sevilen dama ustalarımızdan  Nuri ŞEPİK kardeşimizin babası vefat etmiştir. Kendisine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı, merhuma Allah’tan rahmet dileriz. 
TÜDAF 

VEFAT 01.05.2018
Federasyonumuzun kurucu başkanı, dama camiasının Kemal abisi hepimizin ondan birşeyler öğrendiği ve duruşunu örnek aldığı başkanımız, abimiz, amcamız, Türk damasının bu günlere gelmesinin en büyük emektarı Mustafa Kemalettin DEMİRBAŞ başkanımız hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Tüm dama camiasının, ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun. 

NOT: Cenazesi yarın (02.05.2018) Mersin de aile kabristanında toprağa verilecektir. TÜDAF.

VEFAT 22.11.2017

Damanın bu günlere gelmesi için gerçek emektarı olmuş, kıymetli dostumuz, kardeşimiz, Türk Daması federasyonu (TÜDAF) yönetim kurulu üyesi ve Mustafakemalpaşa dernek başkanımız Ali Tayfur Hakka yürümüştür. Kıymetli kardeşimize rahmet, sevenlerine ve kederli ailesine sabırlar dileriz. TÜDAF.

VEFAT 21.11.2017
Değerli öğretmenlerimizden Gülsen Keseci’ nin babası federasyonumuzun başkanı Kemalettin Demirbaş’ın yakınlarından Erol Evirgen 21 Kasım 2017 salı günü hakkın rahmetine kavuşmuştur. Camiada nezaketi ve bütün güzellikleri üzerinde taşıyan, insan sevgisiyle dolu merhuma cenabı haktan rahmetler diler, geride bıraktığı aile efradına başsağlığı ve sabırlar temenni ederiz.
Kemalettin Demirbaş
Türk Daması Federasyonu Başkanı

VEFAT 28.09.2017
Federasyonumuz yönetim ve teknik kurulu üyesi dostumuz Recep Doğrubakar beyin sevgili annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.  Merhumeye cenabı haktan rahmet, Recep bey dostumuzun şahsında da bütün ailesi ve sevenlerine de sabır ve başsağlığı dileriz.

DUYURU 11.05.2017
Damaya uzun zamandır hizmet etmiş, kıymetli Gaziantep damacılarının başında olduğu ve aynı zamanda federasyonumuzun üyesi olan, Gaziantep Dama Derneği 20 – 21 Mayıs tarihlerinde bir dama turnuvası düzenleyecektir. Kendilerine, hizmet verecek olanlara ve tüm katılımcı sporculara başarılar dileriz.

VEFAT 11.05.2017
Dama camiasının popüler siması İzmir’den Mustafa Ali ( Guguk )’ nin babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’ tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

DUYURU 21.02.2017
İzmirin damacılarından büyük usta Ramazan Akçagün (Bucalı Ramazan) bu gün geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu anjiyo olmuştur. Yarın (05.03.2017) kendisine stend takılacaktır. Operasyonun başarıyla geçmesini ve Ramazan ustamızın biran önce sağlığına kavuşarak aramıza dönmesini temenni eder, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

VEFAT 21.02.2017
Bayrampaşa ve Kadıköy bölgesinin eski damacılarından Ömer Üzeyir (Arnavut Ömer.) Hakka yürümüştür. Acılı ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

VEFAT 12.02.2017
TÜDAF proje geliştirme kurulu, merkez hakem kurulu ve bilgi sistemler kurulu üyesi değerli arkadaşımız Ahmet Murat’ın anneannesi vefat etmiştir. Kendisine ve sevenlerine başsağlığı, merhumeye Allah’tan rahmet dileriz.

VEFAT 12.02.2017
Şırnak-Silopi damacılarından Nimetullah Aygaz kardeşimizin babası vefat etmiştir. Samsun damacılarından Fikri Uluışık kardeşimizin annesi vefat etmiştir. Acılı ailelere sabır ve başsağlığı dileriz.

VEFAT 29.01.2017
Türk damasının en kıymetli evlatlarından TÜDAF yönetim kurulu üyesi ve İstanbul Türk Daması Derneği başkanı sayın Osman Pıtır maalesef bu gece (29 Ocak 2017 tarihinde saat 02:00) Hakkın Rahmetine kavuşmuştur tüm yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin.

VEFAT 11.09.2015
“Bursa’nın başı sağolsun… Bursa sevdalısı, gerçek bir dost Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih PALA’yı trafik kazasında kaybettik…

DUYURU 14.08.2015
Bursa Mustafa Kemal Paşa’da 4-5-6 Eylül 2015 Tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası Dama Şampiyonasına İstanbul Dama oyuncularının katılımları için; Şişli Belediyesi’nden araç talebimiz kabul edilmiştir.